loading...
سیاست یعنی عشق

خصوصیات رفتاری انسان‌های شاد

خصوصیات رفتاری انسان‌های شاد که آن‌ها را از بقیه متمایز می کند

 

آن‌ها بسیار مهربان و دلسوز هستند 

شاید این خصوصیات کمی کلی به نظر برسد، اما انسان‌های شاد واقعاً خوب و مهربان هستند. آن‌ها در هر جمعی محبوبیت دارند و همه دلشان می خواهد با آن‌ها وقت بگذرانند. این افراد بسیار متواضع، صمیمی، باملاحظه و کمک رسان هستند. اصلاً حسود نیستند و وقت خود را با غُر زدن و شایعه پراکنی تلف نمی کنند. آن‌ها صبر بی‌پایانی دارند و به‌آسانی وقت و توجه خود را در اختیار دیگران می گذارند. این خصوصیات باعث می شود در آن‌ها احساس خشنودی عمیقی ایجاد شود. انسان‌های خوب جو اجتماعی مثبتی به وجود می آورند که محیط را برای اطرافیانشان راحت می کند.

 

آن‌ها صداقت دارند 

احساس شادی و خشنودی واقعی با دروغ همراه نیست. افرادی که مدام به خودشان دروغ می گویند اغلب به دیگران هم دروغ می گویند و از تجربه‌ی روابط سالم بی‌نصیب خواهند ماند. برای داشتن صداقت ، باید ذهنی آگاه داشته باشید. انسان‌های شاد خود را به خوبی می شناسند و از نشان دادن خود واقعی‌شان هیچ ابایی ندارند.

 

آن‌ها روحیه‌ی همکاری دارند 

انسان‌های شاد نه تنها به فکر تسلط روی دیگران نیستند، بلکه به بودن در جایگاه‌های بالا هم تمایلی ندارند. موفقیت و پیروزی برای آن‌ها بدون داشتن هم گروه، بی‌معناست. اینکه افرادی که در مسابقه‌ای پیروز می شوند اغلب در مورد کسانی که برای دست یابی به این موفقیت به آن‌ها کمک کرده‌اند در سخنرانی‌هایشان صحبت می کنند، دلیل خاصی دارد و آن این است هیچ کسی نمی تواند به تنهایی در این مسیر قدم بگذارد و تصور اینکه تمام امتیازات را تنها یک نفر به دست آورده برای آن‌ها ناخوشایند است. برای بیشتر افراد، برنده شدن یا به تنهایی در جایگاه برتر قرار گرفتن نشانه‌ی نادیده گرفتن کمک‌های دیگران است. افرادی که زحمات دیگران را در نظر می‌گیرند و لذت موفقیت را با آن‌ها تقسیم می کنند، زندگی شادتری دارند.

 

همواره لبخند روی لبشان است 

لبخند زدن چه تأثیری روی خودتان و اطرافیانتان دارد؟ داشتن لبخند زیبا، از خصوصیات مشترک انسان‌های شاد است. میان لبخند زدن مقابل دوربین و لبخند زدن از روی شادی تفاوت قابل توجهی وجود دارد. همه می توانند بخندند و دندان‌هایشان را نشان دهند اما فقط افراد شاد با تمام وجود و انرژی لبخند می زنند. هیچ وقت خنده‌ی واقعی نمی تواند مصنوعی باشد. وقتی شادی دیگران را ببینید، انگیزه ای برای شاد بودن خود خواهید داشت و تحسین کننده‌هایی را به خود جذب می کنید.

 

زندگی شاد

آدمهای شاد در زمان حال زندگی می کنند

 

احساسات و افکار متعادلی دارند 

افراد شاد جزئی‌ترین اتفاقات زندگی خود را جشن می گیرند. این رفتار منبعی شادی بخش در اختیار آن‌ها قرار می دهد که خیلی از مردم از آن غافل هستند. انسان‌های شاد به خیلی از موارد بی‌اهمیت که برای خیلی‌ها آزاردهنده است توجه نمی کنند. آن‌ها به خوبی می دانند چه چیزی ارزش لذت بردن دارد و از چه مواردی باید بگذرند. افراد شاد می‌توانند میان خوشی‌ها و ناخوشی‌های زندگی‌شان تعادل ایجاد کنند؛ در نتیجه باید با نگرش مثبت به زندگی، هر چالشی را به یک فرصت برای پیشرفت تبدیل نمایند.

 

با دیگر آدم‌های شاد ارتباط برقرار می کنند 

انسان‌های شاد با افرادی همانند خودشان در ارتباط هستند. آن‌ها به دنبال پیدا کردن دوستان و افرادی با عادت‌های شبیه به خودشان هستند و قدرت بی‌نظیری برای تأثیرگذاری مثبت روی دیگران دارند. شادی و نشاط مسری است. بیشتر افراد تمایل دارند یکدیگر را زیر نظر بگیرند و از جذاب‌ترین رفتارهایی که پیدا می کنند الگو بگیرند. اگر مردم طوری با اطرافیانشان برخورد کنند که دوست دارند دیگران هم همان طور با آن‌ها رفتار کنند، نتیجه‌ای فراگیر به وجود می‌آید که حتی روی کسانی که تنها شاهد این رفتار هستند تأثیرگذار خواهد بود.

  

در زمان حال زندگی می کنند 

اهمیت دادن به تمام ثانیه‌های ارزشمندی که در حال گذر است، در ما احساس شادی به وجود می آورد. اگر زندگی در زمان حال این‌قدر ارزشمند است چرا برخی افراد بیشتر وقت خود را صرف فکر کردن درباره گذشته و آینده می کنند؟ افراد شاد از موقعیت خود رضایت دارند. آن‌ها به زمان حال خود کاملاً آگاه هستند و احساس خشنودی می کنند. این مسئله به آن‌ها امکان می دهد برخلاف دیگران که نسبت به هر چیزی وسواس دارند، موقعیت‌های شاد و خوش زندگی را دریابند. این بخش کوچکی از حضور قدرتمند و پرانرژی انسان‌های شاد در تمام موقعیت‌های زندگی است.

 

گوش‌های خوبی برای شنیدن دارند 

انسان‌های شاد برای کسب اطلاعات جدید، همیشه به دنبال نگرش تازه‌ای هستند. احساسات دیگران برای آن‌ها اهمیت دارد زیرا می دانند با کنار گذاشتن تمایلات شخصی‌شان نتیجه‌ی بهتری در انتظارشان خواهد بود. افراد شاد برای یادگیری دائمی با خود تعهد دارند و می دانند سکوت کردن و گوش دادن به دیگران تنها راه انجام این کار است.

 

بسیار کم توقع هستند 

وقتی توقع شما پایین باشد، به هر چیزی راضی خواهید شد. با این طرز تفکر رویکرد غیرمادی‌تری نسبت به زندگی خواهید داشت. افرادی که از اطرافیانشان انتظار دارند همیشه در کنار آن‌ها باشند و از دستوراتشان پیروی کنند، در نهایت نارضایتی بیشتری خواهند داشت. شادی واقعی از درون فرد سرچشمه می گیرد، نه از اعمال و رفتاری که خارج از ذهن ما رخ می دهد. انسان‌های شاد به این موضوع واقف‌اند و بیشتر از اینکه از دیگران توقع داشته باشند، از خودشان توقع دارند. آن‌ها دیگران را همان طور که هستند می‌پذیرند و این پذیرش افراد و موقعیت‌ها رفتار سالمی برای آن‌ها به‌حساب می‌آید. به همین خاطر آن‌ها به جای مقصر دانستن و توقع داشتن از دیگران، با خود در صلح هستند و مشکلات را با ذهنی باز می پذیرند تا بدون هیچ تعصبی، بهترین راه حل را برای مسائل خود پیدا کنند.

 

آن‌ها بی دلیل قضاوت نمی کنند 

هیچ کسی دوست ندارد مورد قضاوت قرار بگیرد زیرا بیشتر قضاوت‌ها با استناد به اطلاعات اشتباه انجام می شود. انسان‌های شاد به این درک رسیده‌اند زندگی مسیری طولانی برای یادگیری است و هر موقعیتی می تواند باعث ایجاد تغییراتی در ما شود. با این طرز تفکر، داشتن فکرهای منفی و حسادت ورزیدن به دیگران کاری بی‌معنا محسوب می شود. انسان‌های شاد می دانند هر فردی نقطه ضعف‌هایی دارد. این طرز تفکر، افراد شاد را نسبت به کسانی که همیشه در حال قضاوت دیگران هستند به هم‌نشین‌های صبورتر و بهتری تبدیل می کند.

 

در پایان ... 

پیمودن مسیر دست یابی به شادی و رضایت کار چندان ساده‌ای نیست. این کار نیازمند تواضع و صداقت است که به طور طبیعی در تمام انسان‌ها وجود ندارد. انسان‌های شاد به دلایل زیادی محبوب و موفق هستند. هر کسی به‌اندازه‌ی آن‌ها لبخند بزند بی‌شک در مسیر درستی قرار گرفته است.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟
  • نرم افزار رسمی ما

    نرم افزار رسمی ما را دانلود کنید

      و مطالب سایت را درگوشی 

        اندروید خود دریافت کنید.

     برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید.


    آمار سایت
  • کل مطالب : 1140
  • کل نظرات : 0
  • افراد آنلاین : 2
  • تعداد اعضا : 0
  • آی پی امروز : 26
  • آی پی دیروز : 77
  • بازدید امروز : 234
  • باردید دیروز : 331
  • گوگل امروز : 1
  • گوگل دیروز : 0
  • بازدید هفته : 565
  • بازدید ماه : 4,055
  • بازدید سال : 43,068
  • بازدید کلی : 620,316