loading...
سیاست یعنی عشق

در این مطلب می خواهیم به طور تخصصی به معرفی وسایل الکترنیکی بپردازیم که برای سفرهای مدرن امروزی لازم است. چه با ماشین به سفر می روید، چه اهل دوچرخه سواری هستید یا برنامه سفر با موتور را می ریزید، به وسایل زیر نیاز پیدا خواهید کرد. امیدواریم بهترین شرایط سفر را با به همراه داشتن این امکانات و تجهیزات الکترونیکی سفر داشته باشید.


پاور بانک
بسیاری از وسایلی که برای دنیای امروز طراحی شده اند، برقی بوده و نیاز به منبع تغذیه همانند باتری دارند اما همیشه پر بودن باتری ها خود معظلی جدید است. همه افراد در دنیای امروز، گوشی همراه دارند. اگر اهل سفر هستید، می دانید که روشن بودن و همیشه شارژ داشتن گوشی همراه یا چراغ قوه چقدر اهمیت دارد.

 

با این وجود، نه تنها در سفر گاهی وقتی برای توقف در یک مکان را ندارید بلکه ممکن است که اصلا به هیچ منبع برقی دسترسی نداشته باشید. برای این مواقع یکی از بهترین تجهیزات الکترونیکی سفر اختراع شده است. پارو بانک همانند یک پریز برق است که انرژی شارژی مورد نیاز تمام وسایل الکترونیکی شما را فراهم می کند.

 

قبل از سفر، همانطور که تمام وسایل الکترونیک خود را کامل شارژ می کنید، پاور بانک خود را نیز کامل شارژ کنید. پاور بانک را در نزدیکی خود و در کوله تان بگذارید. به طوری که هر زمان که می خواهید از آن استفاده کنید بتوانید به راحتی آن را از کوله بیرون بیاورید. در بازار پاور بانک هایی با قدرت و توان متفاوت، قیمت متفاوت و برندهای مختلف وجود دارد که می توانید هرکدام را که خواستید تهیه کنید.


کابل شارژ
برای اینکه بتوانید تجهیزات الکترونیکی سفر خود را به پاور بانک یا هر منبع تغذیه دیگری متصل کنید، باید یک رابط داشته باشد. کابل شارژ چنین کاری را برای شما انجام می دهد.


شارژر خورشیدی
دنیای استفاده از انرژی های پاک به دنیای دیجیتال نیز وارد شده است. یکی از مهم ترین منابع انرژی که در تمام کره زمین در دسترس است، انرژی خورشیدی است. دانشمندان با استفاده از انرژی خورشیدی پاور بانک یا شارژر خورشیدی را روانه بازار کرده اند. برای کسانی که برای زمان های طولانی به درون طبیعت سفر می کنند، به همراه داشتن چنین تجهیزات الکترونیکی سفر مزیتی نامحدود به حساب می آید. تا زمانی که خورشید می تابد شما نیز می توانید وسایل برقی خود را شارژ کنید. این وسیله دارد کم کم جای پاور بانک برقی را در بین طرفداران سفر می گیرد.

 

انواع تجهیزات الکترونیکی,تجهیزات الکترونیکی در سفر,استفاده از تجهیزات الکترونیکی در سفربرای کسانی که برای زمان های طولانی سفر می کنند، داشتن شارژر خورشیدی ضروری است


پمپ باد
اکثر دوچرخه سواران و موتور سواران می دانند که به همراه داشتن پمپ باد، یکی از مهم ترین لوازم سفر است. هر چند پمپ بادهای دستی نیز در بازار موجود است اما به دلیل تنوع محصولات ما این وسیله را نیز در لیست تجهیزات الکترونیکی در سفر معرفی می کنیم. تلمبه باد یا پمپ باد به صورت پدالی و با اندازه کوچک، مناسب برای دوچرخه و موتورسیکلت، پمپ باد دستی که تقریبا مشابه پمپ باد پدالی است و با نیروی انسانی کار می کند منتها از نیروی دست ها بهره می برد.

 

پمپ باد برقی نیز در بازاز وجود دارد که اگرچه کار را برای شما راحت تر می کند و به انرژی شما نیاز ندارد اما آن را برای سفرهای مختلف پیشنهاد نمی دهیم. چرا که ممکن است در وسط جاده و یا نقطه ای دور افتاده تایر وسیله نقلیه تان کم باد شود. در این صورت پیدا کردن منبع برق می تواند کاری بسیار سخت بوده و گاهی امکان پذیر نباشد. همچنین پمپ باد برقی بزرگتر بوده و جای بیشتری هم در پک وسایل سفری شما اشغال می کند. پس اگر فضا و سنگینی وسایل برایتان اهمیت دارد، چنین پمپ بادی را انتخاب نکنید.

بعضی از چادرهای مسافرتی نیاز به پمپ باد دارند. در نتیجه پمپ باد از تجهیزات الکترونیکی سفر مخصوصا  به این نوع چادر، چادر مسافرتی بادی گفته می شود. برای برپایی چادر مسافرتی بادی، باید از پمپ باد اتفاده نمایید. تمامی پمپ بادهایی که در بالا نام بردیم برای این گونه چادرهای قابل استفاده خواهد بود. پمپ باد چادر مسافرتی، ال سی دی دیجیتال داشته و فشار باد درون چادر را به شما نمایش می دهد. اگر قایق یا وسایل بادی دیگری همانند متکا و صندلی بادی دارید نیز، این وسیله لازمتان خواهد شد.


مدیریت برق
اگر جهانگرد هستید یا به هر دلیلی به دیگر کشورهای جهان سفر می کنید، به این دستگاه نیاز خواهید داشت. تمامی کشورها برای ولتاژ برق مصرفی خود از استانداردهایی استفاده می کنند. با این وجود، تنوع پریزهای ورودی که با کابل های شما هم خوانی ندارد، شما را مجبور به تهیه شارژهای مختلف می کند که چندان برای سفر خوشایند نیست. به همین دلیل امروزه، دستگاهی تلفیقی و ترکیبی از شارژهای مختلف با سری های متنوع به نام مدیریت برق طراحی کرده اند که از مهم ترین وسایل الکترونیکی سفر در این روزها برای گردشگران شده است. بسیاری از وسایل مدیریت برق، گزینه ای برای انتخاب قاره مانند اروپا، آمریکا و انگلستان دارد و با انتخاب هر یک از آن ها ولتاژ خروجی از آن متناسب با کشور مورد نظر تغییر می کند.


مونوپاد
با ورود گوشی های همراهی که دوربین عکاسی دارند، الزام وجود پایه نگهدارنده گوشی برای عکاسی اهمیت پیدا کرد. مونوپاد ها به شما اجازه می دهد که از دوربین جلوی گوشی همراه خود بتوانید از خودتان عکاسی کنید و نیازی به نفر دوم برای عکس گرفتن نداشته باشید. بسیاری از مونوپادها در انتهای دسته خود دکمه شاتری دارند که به گوشی همراه متصل شده و با فشار آن، به راحتی می توانید عکس بگیرید.


دوربین ورزشی
اگر اهل ورزش و طبیعت گردی هستید، حتما دوست دارید که از تمام مناظر زیبایی که به آن ها سفر می کنید، عکاسی کنید. دوربین های عکاسی متعددی در بازار وجود دارد اما سبکی لازم برای ورزش های هیجانی و با فعالیت های بسیار را ندارد. دوربین های ورزشی که هم اکنون در بازار موجود هستند، مانند انواع دوربین های اکشن و گوپرو به کمک افراد ماجراجو و اهل سفر آمده اند. این دوربین ها کوچک، ضد آب یا با پوششی جداگانه برای استفاده درون آب، قابلیت اتصال به هر ناحیه که بخواهید، قدرت فیلمبرداری بالا و همچنین عکاسی بالا و با لنزی حدود ۱۷۰ درجه واید به کمک شما آمده اند. این دوربین ها به نشبت دوربین های نیمه حرفه ای و حرفه ای قیمت کمتری داشته و کیفیت ۴ K فیلمبرداری می نماید.


هارد اکسترنال
حجم بی نهایت اطلاعات دنیای امروز و داشتن لوازمی همچون لپ تاپ، تبلت و گوشی همراه لزوم داشتن وسایل الکترونیکی سفر دیگری را برای شما اجباری می کند. فکر کنید، در سفر هستید و کلی فیلم وعکس گرفته اید. حالا که می خواهید از دوربین عکاسی خود آن ها را به لپ تاپ انتقال دهید، با پر بود هارد لپ تاپ خود مواجه می شوید. در این مواقع چه کار باید کرد؟ هارد اکسترنال به کمک شما خواهد آمد. می توانید اطلاعات خود را به هاردی جداگانه منتقل کرده و سیستم لپ تاپ، تبلت، گوشی و دوربین دیجیتال خود را از اطلاعات خالی کنید. هاردهای اکسترنال بسیاری در بازار موجود است که هر کدام قیمت، برند و خصوصیاتی جداگانه دارد.

 

انواع تجهیزات الکترونیکی,تجهیزات الکترونیکی در سفر,استفاده از تجهیزات الکترونیکی در سفربا داشتن هارد اکسترنال در سفر با خیال راحت میتوانید تعداد زیادی عکس و فیلم بگیرید


بی سیم واکی تاکی و دستگاه جی پس اس
اگر به صورت گروهی و به مناطقی همانند طبیعت وحش یا محیط های بکر سفر می کنید، برای ارتباط با یکدیگر خصوصا کسانی که کمی دور از هم کمپ می کنند، لازم است. اگر در تورها شرکت می کنید، راهنمایان تور باید با بی سیم با یکدیگر در تماس بوده و مدام شرایط گروه و موقعیت را به یکدیگر خبر دهند.

برای افرادی که به نقاطی دورافتاده و به عمق طبیعت سفر می کنند، مکانی که گوشی های همراه آنتن نمی دهد، باید به فرک وسیله ارتباطی دیگری بود. جی پی اس GPS از دیگر تجهیزات الکترونیکی سفر است که برای مواقع اضطراری یا ارتباط با دیگر افراد در مناطق دور افتاده به کار می رود. جی پی اس تنها کاربرد تعیین موقعیت و راهبری ندارد. می توان از آن برای اس ام اس و پیام دادن به گوشی دیگر افراد، فرستادن موقعیت مکانی تان به گوره امداد و نجات در مواقع ضروری و گاهی تماس های کوتاه استفاده کرد. جی پی اس را در گوشی های همراه و دیگر وسایلی که به اینترنت متصل می شوند نیز می توانید بیابید.


لامپ و چراغ قوه
اگر قصد دارید که شب را هم درون طبیعت سپری کنید، نیاز به منبع نوری همانند چراغ های قوه و دیگر منابع نوری دارید. با این حال به شما پیشنهاد می دهیم که در ماشین خود نیز همیشه وسایل نوری مختلف و شارژی به همراه داشته باشید. قبل از شروع سفر، باتری تمام لامپ های شارژی و چراغ قوه ها را کاملا شارژ کنید.

بنابراین برای افراد حرفه ای اهل سفر امروزه دنبال کردن تمام تکنولوژی جدید و تجهیزات الکترونیکی سفر جذابیت داشته و این افراد همیشه سعی می کنند تا اطلاعات سفر و تجهیزات خود را همیشه به روز کنند. امیدواریم که با تدارک دیدن امکاناتی که در بالا ذکر شد، سفری ایمن و مطمئن به درون طبیعت یا دیگر کشورهای جهان داشته باشید.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نرم افزار رسمی ما

  نرم افزار رسمی ما را دانلود کنید

    و مطالب سایت را درگوشی 

      اندروید خود دریافت کنید.

   برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید.


  آمار سایت
 • کل مطالب : 1140
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 40
 • آی پی دیروز : 89
 • بازدید امروز : 80
 • باردید دیروز : 247
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 922
 • بازدید ماه : 2,183
 • بازدید سال : 61,736
 • بازدید کلی : 638,984