loading...
سیاست یعنی عشق

فرقی نمی کند که شما برای اولین بارتان است که سوار بر هواپیما می شوید و یا نه، به هرحال لازمه ی سفرهای هوایی برای هر شهروندی رفتن به فرودگاه است و هر فرودگاهی هم دارای گیت های امنیتی است و یک قسمت از پروسه ی قبل از سوار بر هواپیما شدن، رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه است. این نکته را به خاطر داشته باشید که رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه همان قدر که می تواند استرس زا باشد، همان قدر هم می ‌تواند مانند آب خوردن ساده و راحت باشد.

ما امروز در می خواهیم تا در این راهنما نکاتی را برایتان به شرح و تفسیر بیاوریم که شما به عنوان یک مسافر فرودگاه بتوانید به بهترین شکل ممکن و در کمترین زمان ممکن از این بخش حساس عبور کنید و سفری آرام و دلپذیر را برای خود رقم بزنید.


این نکته را برای رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه از یاد نبرید که هنگام آماده شدن تا جای ممکن از جواهرات خود استفاده نکنید. اصولا در فرودگاه مسافران هر چیز فلزی که با خود به همراه داشته باشند باعث می شود که وقت بیشتری را در گیت امنیت فرودگاه بگذرانند و به علت حساسیت هایی که دستگاه های امنیتی دارند، اصولا در آوردن این زیورآلات وقت اضافه ای را از آن ها خواهد گرفت.

پس نکته ی اولی که شما باید قبل از رفتن به فرودگاه رعایت کنید این است که بدانید که نباید از زیورآلات غیر ضروری خود حتی الامکان استفاده نمایید زیرا در غیر این صورت وقت بسیار زیادی از شما گرفته خواهد شد. اگر آویزهایی دارید که مورد استفاده ی همیشگی شماست و از آن ها استفاده ی مستمر دارید، به شما درباره ی آن ها پیشنهاد می‌ کنیم که آن ها و یا هر شی فلزی دیگری را در کیف دستی یا چمدانی که با خود داخل هواپیما می ‌برید قرار دهید و تا پایان پرواز نیز از آن‌ ها استفاده نکنید.

در لحظه ای که می خواهید از گیت عبور کنید، می ‌توانید زیورآلات خود را در آورده و بعد از خارج شدن از گیت امنیتی، مجددا آن ‌ها را دوباره استفاده نمایید. یک راه حل دیگر ما برای شما این است که تمام زیورآلات و جواهرات همراه خود را در جیب کتی که بر تن دارید بگذارید زیرا این کت با شما به هر حال باید از قسمت فلزیاب عبور نماید و عبور این وسایل فلزی همراه شما از آن قسمت راحت تر است و وقت کمتری نیز می گیرد.

 

قسمت امنیت فرودگاه,عبور سریع قسمت امنیت فرودگاه,رد شدن از قسمت امنیت فرودگاهدر لحظه ای که می خواهید از گیت عبور کنید، زیورآلات خود را در آوردید 


نکته ی بعدی که ما برای رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه در کمترین زمان ممکن می خواهیم به شما بگوییم این است که اگر با خود ماده ای مایع به همراه دارید، قبل از این که پایتان به فرودگاه و بخش بازرسی امنیتی فرودگاه برسید، بسته بندی نمایید.

البته باید این نکته را بدانید که در اکثر کشورها درباره ی بسته بندی مواد مایع مانند آمریکا، مواد مایعی که با خود به عنوان وسایل همراه به داخل هواپیما می ‌برید باید حتماً در بسته‌ های جدا جدا که هر کدام بزرگ ‌تر از ۱۰۰ میل نیستند بسته‌ بندی شوند و سپس آن ‌ها را داخل یک کیسه ی پلاستیکی شفاف قرار دهید و به صورتی که کاملا دیده شوند، بسته بندی نمایید. می خواهیم یک ترفند یا راه میانبر به شما در این رابطه یاد بدهیم.

اگر این مشکل برای شما هم پیش آمد و دچارش شدید، اشتباهی که اکثر افراد انجام می دهند را مرتکب نشوید! چیزی که بسیاری از مردم در این شرایط متوجه آن نیستند این است که نباید حتماً این کیسه‌ ها را از فرودگاهی که می خواهند از آن پروازشان را انجام دهند، تهیه نمایند تا وقت بسیار زیادی از آن ها گرفته شود بلکه شما می‌ توانید تا تمام این کارها را در خانه ی خود و قبل از سفر انجام داده و به همراهتان، کیسه ‌های خودتان را بیاورید تا روند گذر از بخش امنیتی با سرعت و امنیت خاطر بیشتری پیش برود.


اگر شما ساکن خارج از کشور هستید و یا قرار است که به نقاط بسیار زیادی سفر کنید، برای رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه و تسریع روند آن از گلوبال اینتری استفاده نمایید. الان برایتان حتما سوال پیش آمده است که گلوبال اینتربی چه چیزی است؟ گلوبل اینتری (Global Entry) در واقع خدمات دولتی است که روند قسمت امنیت و مهاجرت را برای مسافران سریع تر می ‌کند.

نام دیگر گلوبال اینتری، TSA check-in است. این خدمات برای این که مسافران بتوانند روند سریع تر و راحت تری را در فرودگاه ها طی نمایند طراحی شده است. شما می توانید در هر جای دنیا که باشید برای دریافت خدماتی معادل با گلوبال اینتری اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که برای بهره‌ مندی از این سرویس‌ ها باید هزینه ای را به صورت جداگانه پرداخت کنید اما با وجود این هزینه، بسیاری از کارت ‌های اعتباری تعرفه های مناسبی را به مشتریان خود ارائه می دهند و تخفیفات بسیاری را برای آن ها تخصیص می‌ دهند و همچنین تا ۵ سال هم از شارژو پرداخت مجدد بی ‌نیاز می باشند.

جالب است بدانید که از نظر بسیاری از افرادی که از کارت های گلوبال اینتری استفاده نموده اند، این کارت ها بسیار ارزشمند است زیرا شما به عنوان یک مسافر حتی در ۵ سال پیش رویتان یک بار هم سفر بین ‌المللی داشته باشید، باید حتماً از خدمات این کارت بهره ببرید و استفاده ی راحت از آن را تجربه کنید زیرا دقیقا در فرودگاه است که متوجه می شوید که این کارت چقدر ارزش زیادی دارد.


برای رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه به عنوان توصیه ای دیگر که این روند قبل از سفر شدن به هواپیما را برای شما سرعت ببخشد، به کفشی که می پوشید بسیار دقت کنید! باور کنید که به شما حق می دهم که با خودتان فکر کنید که پوشیدن کفش مناسب چه ارتباطی با ترفندهایی برای رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه می تواند داشته باشد اما اگر با ما همراه باشید، نکته ی این توصیه را متوجه خواهید شد.

شما در قسمت امنیتی فرودگاه اکثر اوقات مجبور می شوید تا کفش هایتان را برای بازرسی بهتر و بیشتر در بیاورید، به همین سادگی! از این رو ما به شما پیشنهاد می ‌کنیم که تا کفشی را برای فرودگاه انتخاب نمایید که به سادگی از پایتان دربیاید.

با این کار وقتی در قسمت امنیت فرودگاه لازم باشد که کفش های خود را در بیاورید، می ‌توانید این کار را به سادگی و در کمترین زمان ممکن انجام دهید. در راستای این که برای این امر وقت کمتری را صرف نمایید، توصیه می ‌کنیم تا جای ممکن از کفش های‌ بندی و یا ساق دار استفاده ننمایید.

 

قسمت امنیت فرودگاه,عبور سریع قسمت امنیت فرودگاه,عبور از قسمت امنیت فرودگاهبرای رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه قبل از سفر شدن به هواپیما کفش مناسب انتخاب کنید

 
زمانی که در فرودگاه هستید، باید این نکته را بدانید که بسیاری از شرکت های هواپیمایی قوانین خاصی برای حمل وسایل الکترونیکی دارند و این قبیل وسایل را باید جداگانه به مامورین امنیتی گیت فرودگاه ارائه کرد تا رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه برای شما با سرعت بسیاری صورت پذیرد.

به این نکته توجه داشته باشید که قبل از رسیدن به مرحله ی امنیتی فرودگاه وسایل الکترونیکی مثل لپ تاپ، موبایل، تبلت و … را دم دست قرار دهید تا در این قسمت معطل نشوید. یکی از نکاتی که باید در گذر از گیت امنیتی فرودگاه در نشر داشته باشید این است که از به همراه داشتن وسایلی که تیز هستند و امکان آسیب رساندن به افراد را دارند، پرهیز نمایید.

اینگونه از وسایل و اشیا در زمره ی سلاح های سرد به حساب می آیند و بی شک به همراه داشتنشان بدون اجازه ی قانونی و داشتن سندی کتبی که دال بر مجوز شما برای حملش باشد، می تواند در گیت پرواز برای شما دردسر آفرین باشد و وقت شما را قبل از پرواز بگیرد.

برای رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه با سرعت هر چه بیشتر بهترین پیشنهاد در این رابطه این است که این وسایل را به همراه خود نداشته باشید و مواد را به خوبی رعایت نمایید تا در گیت های امنیتی هر فرودگاهی در هر گوشه ای از جهان مشکلی برایتان پیش نیاید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نرم افزار رسمی ما

  نرم افزار رسمی ما را دانلود کنید

    و مطالب سایت را درگوشی 

      اندروید خود دریافت کنید.

   برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید.


  آمار سایت
 • کل مطالب : 1140
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 41
 • آی پی دیروز : 89
 • بازدید امروز : 90
 • باردید دیروز : 247
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 932
 • بازدید ماه : 2,193
 • بازدید سال : 61,746
 • بازدید کلی : 638,994